عمل تزریق به صورت سرپایی انجام می‌شود. این کار برای برطرف کردن درد باسن، پا یا ران که در اثر آرتروز یا آسیب‌های دیگر مفصل ران ایجاد شده است، صورت می‌گیرد.

آماده شدن برای تزریق

تزریق مفاصل ران

بیمار بر روی تخت دراز کشیده و ناحیه ران تمیز و ضد عفونی می‌شود. با استفاده از بی حسی موضعی، بافت‌های اطراف محل تزریق، بی ‌حس می‌شود.

وارد کردن سوزن

پزشک ممکن است با استفاده از دستگاه پرتو ایکس به نام فلوروسکوپ  و یا با کمک سونو گرافی هدایت سوزن به سمت مفصل ران را تحت نظر بگیرد. با استفاده از ماده حاجب (رنگ مخصوص برای ایجاد کنتراست) موقعیت سوزن تأیید می‌شود.

تزریق

تزریق مفاصل ران

ترکیبی از دارای استروئید و بی ‌حسی و یا در موارد پیشرفته تر “پی آر پی” به مفصل تزریق می‌شود تا التهاب و درد کاهش پیدا کند.

پایان درمان

سوزن به آرامی از بدن خارج می‌شود و محل تزریق با پانسمان کوچکی پوشانده می‌شود. معمولاً ظرف دو تا سه روز درد برطرف می‌شود. در برخی موارد ممکن است لازم باشد تزریق تا سه مرتبه تکرار شود تا درمان کامل شود.

درباره دکتر علی نقره کار

فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران، بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران، بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)، مدیر داخلی مجله علمی - پژوهشی بیهوشی

2 دیدگاه در تزریق مفاصل: ران
  1. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *