این درمان سرپایی برای کاهش یا برطرف کردن درد نقاط ماشه ای انجام شود. این نقاط حساس کوچک در عضله یا فاشیا (بافت همبند نرم کششی که عضله و اندامها را احاطه کرده است) تشکیل می‌شود. تزریق نقاط ماشه ای (تریگر پوینت) تنها چند دقیقه زمان می‌برد.

آماده شدن برای تزریق

تزریق نقاط ماشه ای (تریگر پوینت)

پزشک پوست بیمار را فشار داده و نیشگون میگیرد تا نقاط ماشه ای را پیدا کند. به محض شناسایی این نقاط، پوست آن ناحیه تمیز می‌شود. ممکن است برای بی‌ حس کردن پوست از بی‌ حسی موضعی استفاده شود.

تزریق دارو

تزریق نقاط ماشه ای (تریگر پوینت)

پزشک با دقت سوزنی را از طریق پوست وارد نقطه ماشه ای میکند. ترکیبی از ماده بی‌ حسی در نقطه ماشه ای تزریق میشود. این کار باعث شل شدن این ناحیه می‌شود. در صورتی که پس از تزریق اول  نقطه ماشه ای به طور کامل ریلکس نشد، ممکن است پزشک موقعیت سوزن را تنظیم نموده و تزریق دیگری انجام دهد.

پایان درمان

تزریق نقاط ماشه ای (تریگر پوینت)

پس از اتمام کار، پزشک سوزن را خارج می‌کند و پانسمان کوچکی در محل تزریق قرار می‌دهد. ممکن است پس از درمان بیمار به حرکات کششی و حرکت دادن عضله تشویق شود.

درباره دکتر علی نقره کار

فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران، بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران، بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)، مدیر داخلی مجله علمی - پژوهشی بیهوشی

2 دیدگاه در تزریق نقاط ماشه ای (تریگر پوینت)
  1. سلام تشکر بابت جمع آوری مطالب زیباتون


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *