دیسک کمر چیست؟

هر انسان معمولاً ۲۶ مهره در ستون فقرات خود دارد. مهره ها بوسیله صفحات انعطاف پذیری به نام دیسک بین مهره ای از یکدیگر جدا می شوند.
اگر بنا به دلایلی دیسک از قسمت عقبی خود دچار بیرون زدگی یا فتق شود، این قسمت بیرون زده روی نخاع یا رشته های نخاع فشار وارد می کند و سبب بروز درد در ناحیه کمر با انتشار به پاها می شود.
مردم به اصطلاح به این بیماری دیسک کمر می گویند که البته اصطلاح درست آن فتق دیسک کمری می باشد. این بیماری، بیماری سیاتیک نیز خوانده می شود.

در حالت کلی منظور از بیماری دیسک کمر، در رفتگی با بیرون زدگی قسمت مرکزی یا هسته دیسک می‌باشد که با پارگی‌های کوچکی که به‌صورت شیارهای باریکی در اطراف آن، کم‌کم ایجاد می‌شود همراه است. این بیرون زدگی‌ها و دررفتگی‌ها روی ریشه‌های عصبی پشت این دیسک فشار می‌آورند و باعث ایجاد درد و سایر عوارض می‌شوند.

 

دیسک کمر چیست؟

 

برای اخذ مشــاوره و یـا رزرو نــوبـت جهت درمان دیسـک کمر با روش های نوین کافی است با شماره تماسهای ۸۸۸۵۶۵۸۳-۸۸۶۷۰۰۷۷-۸۸۶۷۰۰۸۸ و یا ۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰ تماس حاصل فرمایید و از مشاوره درمانی دکتر علی نقره کار (فلوشیپ فـــــوق تخصصـــی درد) بهره مند شوید. همچنین پرسشهای کلی خود را میتوانید در قسمت پرسش و پاسخ سایت مطرح نمایید.

 

 

عوامل ایجاد کننده بیماری دیسک کمر یا پارگی یا بیرون زدگی دیسک کمر چیست؟

در ایجاد بیماری دیسک کمر عوامل زمینه‌ای مانند ژنتیک مطرح می‌باشد ولی اصولا بیرون زدگی و پاره‌ شدن دیسک در اثر استفاده ناصحیح از مهره‌ها و طرز رفتار ناصحیحی است که افراد با بدن خود انجام می‌دهند. در حیوانات چهارپا اصولا چیزی به نام پارگی دیسک کمر نداریم و این بیماری بهایی می‌باشد که انسان برای راست ایستادنش می‌‌پردازد. به علت فشاری که برآیند نیروهای وزن آدم روی مرکز ثقل وارد می‌کند و فشاری که روی آن ناحیه از مهره‌های تحتانی کمر وارد می‌شود، ستون فقرات بار بیش‌تری را نسبت به سایر قسمت‌ها تحمل می‌کند و علت این که ما بیش‌تر بیماری‌های دیسک را در این نواحی می‌بینیم همین می‌باشد. شایع‌ترین محل درگیری دیسک کمری در کشور ایران مهره‌های ۴ و ۵ و در کشورهای اروپایی معمولا مهره‌های ۵ کمری و یکم خاجی می‌باشد و این تقاوت به علت نوع استخوان بندی می‌باشد. در ایران به طور معمول لگن‌ها برجسته‌تر هستند، ولی در اروپا لگن‌ها صاف‌تر می‌باشند.

 

عوامل ایجاد کننده بیماری دیسک کمر یا پارگی یا بیرون زدگی دیسک کمر چیست

پاره شدن دیسک طبق آمارهای موجود در خانم‌ها بیش‌تر است و معمولا در قسمت چپ دیده می‌شود. طرز نشستن، راه رفتن و خوابیدن و نوع بلند کردن اجسام و حمل آن‌ها در ایجاد دیسک کمر بسیار موثر می‌باشد. به عنوان مثال اگر می‌خواهیم کتابی را با خود حمل کنیم، هر چه به بدن نزدیک‌تر نگه داریم فشاری که به دیسک‌ها وارد می‌آید کم‌تر خواهد بود و هر چه دورتر نگه داریم و یا در حالت دولا شدن به سمت جلو، مخصوصا در حالت چرخش، جسم سنگینی را حمل یا جا به‌جا کنیم مانند جا به‌جایی گلدان، امکان آسیب رسیدن به به این قسمت‌ها بیش‌تر می‌یاشد. بنابراین باید سعی شود از این نوع حرکات خودداری شود و اگر مجبور باشید که چیزی را از زمین بلند کنید حتما زانوها را خم کرده و با خم شدن هر دو زانو، آن جسم را کاملا نزدیک به بدنتان بردارید. حتی‌الامکان سعی کنید برای جا به‌جایی اجسام سنگین از وسایل کمکی مثل ریل، چرخ و اهرم استفاده کنید.

 

 

فتق دیسک یک اصطلاح پزشکی وسیع است که تغییرات خاص در دیسک کمر را توصیف می کند. برای بررسی این مشکل در ابتدا لازم است خود دیسک تشریح شود. دیسک ساختاری است که بین مهره های کمر (استخوان ها) در بدن قرار دارد. دیسک مشابه یک بالش یا صفحه نرم برای استخوان عمل می کند. بخش خارجی دیسک از غضروف فیبری سخت (حلقوی) تشکیل شده که از برخورد در سه جهت مختلف تشکیل می شود. در بخش میانی دیسک، یک هسته ژلاتینی وجود دارد (بعضی افراد ساختار دیسک را مشابه یک نان شیرینی ژله ای تشریح می کنند). در عمل دیسک حرکت استخوان ها و مهره های بدن را امکان پذیر می کند و به عنوان یک حایل و ضربه گیر بین استخوان ها فعالیت می نماید.

 

فتق دیسک کمر

علایم دیسک کمر

 • درد موضعی در ناحیه کمرکه در یسیاری از بیماران ممکن است وجود نداشته باشد!
 • درد انتشاری در پاها به عنوان یکی از مهمترین علل دیسک کمر مطرح می باشد.
 • بی حسی و ضعف عضلانی
 • احساس گزگز و مور مور و خواب رفتگی در پاها
 • احساس سوزش عضلانی
 • شایان ذکر است علائم اولیه دیسک در اغلب افراد ضعف عضلات ناحیه کمر و شکم است. به دنبال آن دیسک ضعیف شده و بدنبال یک حادثه جابجا شده و با فشار به اعصاب موجب بروز کمر درد و درد ساق پا، ران و … شوند.
 • بسیاری از بیمارانی که دچار گزگز و مور مور در پا ها می باشند ابتدا به بیماری ام اس شک می کنند . در حالی که خواب رفتگی پا بیشتر به دلیل تحریک ریشه عصب توسط دیسک کمر می باشد تا بیماری ام اس. در ام اس بسیاری از علایم از جمله ضعف و دو بینی و… بسیار بارز تر می باشد.
 • دیسک کمر ممکن است موجب کمردرد بسیار شدید شود ولی خصوصا در موارد مزمن ممکن است اصلا کمردرد هم نداشته باشد و فقط علائم درد باسن و درد ساق و کناره پا ایجاد کند.بسیاری از بیماران سابقه کمردرد را دارند ولی ممکن است این درد مربوط به گذشته هایی باشد که راحتی آن را نتوانند به دیسک کمر و درد ساق  و کف پا خود ارتباط دهند.

 

علائم دیسک کمر

 

علایم دیسک کمر شدید و پارگی دیسک کمر

بیمار با دیسک کمر شدید ممکن است از درد شدید کمر و با انتشار به باسن و پاشنه شکایت داشه باشد و بی حسی پاها و بی قوتی پاها و کاهش تمایل جنسی و اختلالات ادراری مانند کاهش یا تند شدن ادرار ممکن است از علاِئم دیسک کمر شدید باشد.

 

 

 ارتباط دیسک با درد پاها

گاهی به دلیل فشاری ناگهانی که به ستون فقرات وارد می شود، دیسک نیز از جای خود خارج شده و باعث اعمال فشار بر ریشه های عصبی که از آن خارج می شود.

فشار دیسک با احساس کمردرد و سوزش در پاها ممکن است  همراه باشد. علاوه بر آن  ممکن است آن احساس درد دیسک کمر با  احساس گزگز و بی حسی در پاها  و درد پا و  ساق یا رانیز همراه باشد.

تاکید می کنم در برخی مواقع فتق دیسک کمر دردی در کمر ایجاد نمی کند ولی دیسک باعث ایجاد درد پا و درد در  ناحیه ساق پا و یا ران فرد شود . بنابراین ممکن است دیسک عامل ایجاد  درد پا و درد در ران و ساق پا  و باسن باشد ولی منشا اولیه درد ، در کمر باشد.

 

 

راه‌های درمان بیرون زدگی و پارگی دیسک کمر کدام است؟

اگر بیمار مبتلا به دیسک کمر به موقع مراجعه کند و هنوز بیماری خیلی پیشرفت نکرده باشد، در اکثر این بیماران با دادن داروهای شل‌کننده و ضدالتهاب، مراحل حاد برطرف می‌شود.

مرحله بعدی درمان بیمازران مبتلا به فتق دیسک کمر، انجام فیزیوتراپی می‌باشد. متعاقب آن با تقویت عضلات اطراف ستون فقرات به وسیله ورزش یا تحریکات الکتریکی، بار و فشار وارده به ستون فقرات را کم می‌کنیم تا مشکل بیماری کاهش یابد. ولی اگر بیماری دیسک کمر در مراحل  پیشرفته باشد و فرد دچار پارگی و بیرون زدگی و فشار روی ریشه عصبی شده باشد، در این مرحله نمی‌‌توان از روش‌های ذکر شده استفاده کرد.

 

راه‌های درمان بیرون زدگی و پارگی دیسک کمر کدام است

به عبارتی هر کدام از روش‌های درمانی، زمان و مورد خاصی باید داشته باشند تا نتیجه مطلوب گرفته شود؛ به‌طور مثال زمانی که دیسک به ریشه عصبی فشار می‌آورد، ممکن است فیزیوتراپی و ورزش کردن باعث تشدید درد و حتی علایم عصبی و فلج‌های مختلفی شود، بنابراین در این مرحله حتما باید از عمل جراحی استفاده کرد.

 

عدم درمان به موقع دیسک کمر چه عواقبی ممکن داشته باشد؟

عدم درمان به موقع دیسک کمر باعث بدتر شدن وضعیت بیمار خواهد شد و درد بیمار را تشدید خواهد کرد. ممکن است به خاطر یک عمل کوچک، مجبور شوند عمل‌های بزرگ‌تری را انجام دهند و حتی ممکن است باعث تخریب دیسک و تخریب خود مهره و سرخوردگی مهره شود و در نتیجه مجبور شویم که از یک عمل کاملا وسیع، با کار گذاشتن پلاتین و وسایل خاص فلزی در کمر بیمار استفاده کنیم. عدم درمان به موقع ممکن است باعث عوارضی مانند بی‌حس‌های دائمی یا اختلالات حرکتی شود که این عوارض باعث افتادگی پا و کشیدن و لنگی پا خواهد شد.

همچنین عدم درمان به موقع ممکن است باعث ایجاد مشکلات ادراری و مثانه‌ای شود و یا مشکلات اسفنکتر مقعد به وجود بیاورد و بیمار نتواند ادرار و مدفوع خود را نگه دارد. این مشکلات در آقایان باعث ایجاد ناتوانی‌های جنسی هم می‌شود. به علت این که اعصاب مانند دیگر نسوج و پوست قابل ترمیم نمی‌باشند و اگر صدمه ای به آنها برسد، دیگر به حالت اولیه بر نمی‌گردند، بنابراین قبل از صدمه شدید، باید حتما نسبت به درمان اقدام کرد.

 

بهترین روش تشخیص دیسک کمر کدام است؟

MRI  بهترین روش تشخیص دیسک کمر می‌باشد. با دستگاه MRI نه تنها سطح در رفتگی دیسک، بلکه میزان در رفتگی و میزان فشار وارده به عصب را نیز می‌توان اندازه‌گیری کرد و مجموعه‌ی اعمال بالا به پزشک نشان می‌دهد که آیا بیمار نیاز به عمل جراحی دارد یا نه، و آیا بیمار با روش‌های درمانی غیر تهاجمی مانند فیزیوتراپی و دارو درمانی قابل درمان است یا خیر.

چنانچه پزشک بر مبنای سابقه پزشکی و معاینه فیزیکی پی به وجود فتق دیسک کمر ببرد، انجام آزمایش‌های دیگر ضرورتی نخواهد داشت. در صورت نیاز پزشک به اطلاعات بیشتر یا جواب ندادن درمان پس از ۴ هفته، احتمالاً دستور انجام ام آر آی ستون فقرات یا سی. تی. اسکن داده خواهد شد. پرتونگاری (اشعه ایکس) معمولاً برای این عارضه کاربردی ندارد، اما اگر سابقه پزشکی یا معاینه فیزیکی مبین وجود عارضه‌ای جدی‌تر مانند تومور، عفونت، شکستگی یا آسیب عصبی شدید باشد، یا اگر بیمار از پادرد و علائم دیگری رنج ببرد که پس از ۴ هفته درمان غیرجراحی درمان نشده‌اند، پزشک دستور انجام رادیوگرافی خواهد داد.

 

بهترین روش تشخیص دیسک کمر کدام است

 

فرآیند های تشخیص دیسک کمر

فرایندهای تشخیص دیسک کمر علاوه بر معاینه فیزیکی و بررسی کامل سابقه پزشکی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پرتونگاری (اشعه ایکس). در این آزمایش تشخیصی از پرتوهای انرژی الکترومغناطیسی برای به دست آوردن تصویرهایی از استخوان‌ها، اندام و بافت‌های داخلی استفاده می‌شود.
 • تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI). ام آر آی ستون فقرات تلفیقی از آهن‌رباهای بزرگ، رادیوفرکانس‌ها و رایانه جهت ایجاد تصاویر جامع از اندام‌ها و ساختارهای درون بدن مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
 • میلوگرام. در این فرایند، رنگ درون مجرای نخاع تزریق می‌شود تا تصویر کاملاً واضح و آشکاری را از ساختار در پرتونگاری به دست دهد.
 • مقطع‌نگاری رایانه‌ای (سی. تی. اسکن یا سی. ای. تی. اسکن). در این روش تصویربرداری تشخیصی، ترکیبی از فن‌آوری رایانه‌ای و پرتونگاری برای تهیه تصاویر محوری یا افقی (موسوم به اسلایس‌) از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. سی. تی. اسکن تصاویر جامعی را از کلیه‌ی بخش‌های بدن از جمله استخوان‌ها، عضله‌ها، چربی و اندام‌ها به دست می‌دهد. جزییات تصاویر حاصل از این روش بیشتر از تصاویر پرتونگاری اشعه ایکس است.
 • الکترومیوگرافی یا عضله‌نگاری برقی (EMG). در این آزمایش تشخیصی، واکنش عضله یا فعالیت الکتریکی در پاسخ به تحریک عصب عضله، اندازه‌گیری می‌شود.

 

 

آیا دیسک کمر با جراحی درمان می‌شود؟

تصور نادرست در درمان دیسک کمر، بیماران را به این باور رسانده  که باید جراحی شوند تا به درمان کامل برسد. در حقیقت آمارهای دنیا نشان دهنده آن است که ۹۵ درصد تا ۹۸ درصد دیسک ها کمر بدون جراحی قابل درمان است. در حال حاضر انجمن جهانی درد متعقدند که اگر بیماری مشکوک به دیسک کمر است نیاز به جراحی ندارد. ابتدا باید دستورالعمل ها را انجام دهند و تحت روش های درمانی قرار گرفته و درمان بعدی فیزیوتراپی بوده. مگر درمواقع خاص بیمار تحت جراحی قرار خواهد گرفت.

متخصصان در گذشته معتقد بودند پس از گذشت ۵ سال از  جراحی، بیماری برخواهد گشت، این در حالی است که در حال حاضر پزشکان بر این باورند که این آمار به ۲ سال رسیده است. در حقیقت بررسی‌ها نشان داد که ۸۵ درصد بیمارانی که به کلینک‌های درد مزمن مراجعه می‌کنند دارای دردهای عضلانی هستند که بیشترین و بهترین روش درمان گوش کردن به دردهای بیماران و معاینه کردن است.

در حقیقت باید گفت ۹۲ درصد بیماران را بدون هیچ روش و تنها، با صحبت کردن و دردهای بیماران می‌توان تشخیص داد که وی دارای دیسک کمر است یا خیر.همچنین معتقدیم ۸۵ درصد بیمارانی که درد مزمن دارند، دردهای عضلانی بوده و گره‌های عضلانی است که ایجاد می‌شود . اکثرکمردردها را می توانیم با روش‌های ساده ای مانند استراحت، آموزش و تقویت عضلانی پیشگیری و درمان کنیم. روش های آموزش و انتقال اطلاعات مربوط به مراقبت، پیشگیری و درمان کمردرد را مدرسه کمر می نامیم، که حتی کتابی توسط خودم با این نام تهیه و به چاپ رسیده است به عبارتی مدرسه کمر تمامی روش هایی است که به افراد آموزش می دهند از طریق حرکت طبیعی بدن چگونه به فعالیت های عادی ادامه دهند و از حملات کمر درد بکاهند.

 

جراحی دیسک کمر به کمک لیزر (دکتر علی نقره کار)

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روشهای تهاجمی و پر عارضه جای خود را به روشهای کمتر تهاجمی داده است.در بین روشهای کمتر تهاجمی برای درمان بیرون زدگی دیسک های کمری روش PLDD یا جراحی لیزری دیسک جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. این اعمال بسیار ساده بدون نیاز به بیهوشی و برش جراحی بوده و تمام مراحل عمل زیر دستگاه تصویربرداری انجام میشود.
برای آشنایی بیشتر شما بیماران عزیز به محیط اتاق عمل و چگونگی انجام این اعمال، نظر شما را به دیدناین فیلم جلب میکنیم.

 

 

درباره دکتر علی نقره کار

فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران، بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران، بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)، مدیر داخلی مجله علمی - پژوهشی بیهوشی

114 دیدگاه در دیسک کمر، جراحی دیسک کمر با کمک لیزر + فیلم
 1. ضمن عرض سلام حضور دکتر نقره کار واکیپ محترم.
  آقای دکتر درد شدیدی توکمرم دارم طوری که وقتی میخوام ازصندلی بلند شم نمیتونم کمرمو راست کنم.تبریز گفتن باید عمل شی ولی بدجوری ترس دارم از اینکه خدایی نکرده زمین گیر بشم،۳۶ سال سن دارم کارم زیاد پشت کامپیوتر میشینم ۹۱ کیلو وزن دارم ۱۷۸ قدمه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنین ودضمن هزینه عمل با لیزر چنده؟واسه این عمل چندرئز باید مرخصی بگیرم.
  پایدارباشید.

 2. باسلام خدمت جناب آقای دکتر
  من دختری۲۰ساله هستم مبتلا به پارگی دیسک مهره ۴و۵ودنبالچه. دردم تا نوک انگشتان پای راست منتشر میشه و نشستن یا ایستادن زیاد رو نمیتونم تحمل کنم.فیزیوتراپی هم انجام دادم ولی بهتر نشدم.۳ماهه که دردم زیاد شده.
  ایا میتونم با جراحی بسته یا تزریق درمان بشم. چون سنم کمه میترسم از جراحی

  • دکتر علی نقره کار ۱۹ مهر ۱۳۹۶ در ۰۰:۰۹ پاسخ

   با سلام
   لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 3. سلام آقای دکتر
  آیا از این روش برای دیسکوپاتی های مزمن ( بالاتر از ۱۰ سال) هم مناسب است؟
  ممنون
  دکتر نورانی

 4. با اهدای سلام و ادب؛
  حدود ۵ سال است که مبتلا به درد کمر به صورت. افقی هستم، به گونه ای که اگر مدتی خم شوم به سختی کمرم دوباره راست می شود، در ام آر آی فقط دیسک خفیف دیده می شود. درد کمرم منحصر به همین ناحیه است و به اندامهای دیگر کشیده نمی شود. کمردرد بعد از این که مجبور به تردد با اتوبوس به. صورت طولانی (۴۰۰ ساعت در ۶ ماه) شدم شروع شد. سنم ۳۶ سال است، خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.
  ممنون ومتشکرم

  • دکتر علی نقره کار ۲۰ آبان ۱۳۹۶ در ۰۱:۴۹ پاسخ

   با سلام علایمی که میفرمایید مربوط به ساییدگی مهره ها ی کمری یا شروع ارتروز کمری است. باید معاینه شده و در صورت درست بودن تشخیص مدتی تحت درمان داروهای خاصی قرار بگیرید تا از پیشرفت ان جلوگیری به عمل اید.
   با تشکر
   موفق باشید

 5. سلام اقای دکتر من یه مدته درد در انتهای کمرم دارم.جوری که با نشستن اذیت میشم.ام ار ای دادم جراح معز اعصاب گفتن مهره هات تحت فشاره.یسری دارو هم دادن ولی خوب نشدم.خیلی نگرانم ۲۳ سالمه.چکار کنم

  • دکتر علی نقره کار ۲۰ آبان ۱۳۹۶ در ۰۱:۵۲ پاسخ

   با سلام
   باید معاینه شده و ام ار ایتان دیده شود. نگران نباشید این نوع دردها قابل درمان هستند.
   با تشکر

 6. سلام جناب دکتر .من ۲۰ سالمه الان نزدیک یک ساله که تو پایه راستم احساس درد دارم بعضی ام آر آی رفتم گفته عصب سیاتیکه و بین مهره ۴ و ۵ اصلا هم تو کمرم احساس درد ندارم فقط و فقط پا الانم فقط دنبال بهترین راه درمان میگردم هر کس هم راهنمایی هایه متفاوت میکنه میخوام بهترین درمان رو بدونم

  • دکتر علی نقره کار ۲۱ آذر ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۹ پاسخ

   با سلام
   لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 7. سلام آقای دکتر .خانم و ۵۱ سالمه. مدت یکماه ونیم است که دچار کمر درد شدید درناحیه راست هستم. ام آر آی گرفتم و متخصص مغز واعصاب تشخیص دادند که فتق دیسک های ۳.۴.۵ و تنگی شدید کانال نخائی دارم . ۱۰جلسه فیزیوتراپی و داروی تقویتی هم جواب نداد.ورزشهای فیزیوتراپ نیز تاثیری نداشته و متاسفانه چون کارمند هستم .قادر به نشستن طولانی وایستادان نیستم .درد در ناحیه پاشنه پا و بی حسی وگزگز دو پا از ناحیه مچ به پایین را دارم. خیلی افسرده شدم بطوری که ناخوداگاه گریه ام میگیرد. چون همیشه زن مقاوم و ورزشکاری بودم . وتوانسته بودم در ظرف یکسال ونیم ۳۳ کیلو وزن کم کنم .ووزنم را به ۶۵ رساندم . ولی انگار روزگار با من روی خوش نشان نمیدهد.و این درد آرامش را از من گرفته.تورو خدا کمک کنید.

  • دکتر علی نقره کار ۲۱ آذر ۱۳۹۶ در ۱۳:۰۰ پاسخ

   با سلام
   لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 8. با سلام بنده چهار بار دیسک کمرم را عمل کردم . بازم دیسک کمرم اوت نموده ایا میتوان با لیز درمان نمود؟؟

 9. با سلام و عرض ادب
  بنده قاسمی هستم از شهر زیبای اصفهان چند سالیه متاسفانه درگیر دیسک کمر هستم و اخرین ام ادای که گرفتم مشخص شد ال ۴ ال ۵ و ال۵ اس ۱ ام مشکل داره از اعلایمم باید عرض کنم گرفتگی شدید عضلات ران و ساق پای سمت راستم درد شدید کمر و عدم توانایی در نشستن و راه رفتن و کاهش تمایلات جنسیم هست راستش تا به حال از لیز فیدبک خوبی نداشتم و دکترم اقای دکتر ابریشم کار پیشنهاد جراحی باز رو بهم دادند و فرمودنذ در صورت جراحی نکردن پای راستت رو از دست میدی شما چه پیشنهادی در این مورددارید ؟ راستی جراحی لیز تحت پوشش بیمه تکمیلیم هست؟ ممنون میشم راهنمایی گنید

  • دکتر علی نقره کار ۱۶ آذر ۱۳۹۶ در ۰۰:۲۷ پاسخ

   با سلام بله تحت پوشش بیمه تکمیلی به جز اتیه سازان است اما هر دیسکس مناسب عمل لیزر نیست بنابراین باید کلیشه ام ار ایتان را ببینم.لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 10. با سلام جناب آقای دکتر
  من ٣١ سال سن دارم و از حدود یکسال قبل درد وحشتناکى تو کمرم حس کردم
  به پزشک داخلى مراجعه کردم و ٣ تا امپول شل کننده ى عضلات تجویز کرد بعد از تزریق تا ٢ روز درد از کمرم به پاى چپم منتشر شد و دیگه هیچ دردى در کمرم حس نمیکرم
  به فوق تخصص روماتولوژى مراجعه کردم و ایشون با دیدن نوار عصب عضله من تشخیص دادن مهره پنجم کمرم بیرون زده
  ١۵ جلسه فیزیوتراپى و کلسیم نوشتن که همه رو انجام دادم اما حتا ذره اى از دردم کم نشد،پزشکم رو تغییر دادم و ایشون براى کم شدن دردم آمپول کورتون تجویز کرد
  حالا بعد از تزریق آمپولها دردم به جایی رسیده که مدت یک هفته اس تو خونه ام و فقط چند قدم میتونم راه برم.سرکار نمیتونم برم و به کل زندگیم بهم ریخته
  ایمیل هم بهتون زدم
  اگه میشه لطفا راهنماییم کنید چون واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

 11. سلام وقت بخیر
  از سال ۹۴دچار. کمردرد شدم با ۱۰جلسه فیزیوتراپی تونستم دوباره راه برم،متاسفانه دو. هفته ی پیش دردم دوباره شروع شد و اینبار. لگن و. ران و کف پام با درد شدید و بی حسی بود مجدد mriدادم این بار. هم دکتر تجویز کردند برم فیزیوتراپی و اگر ادامه دار. شد مجبور به جراحی بشم ،من اولین جلسه ی فیزیو تراپی را امروز. شروع کردم که متاسفانه در حین کار. پام خوابید و کم کم این حالت خواب رفتگی به دست راستم کشیده شد.لطفا راهنمایی بفرمایید. و راه چاره را نشان دهید،سپاسگزارم

  • دکتر علی نقره کار ۲۱ آذر ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۶ پاسخ

   با سلام
   جواب سوال شما بستگی به علایمتان و شدت بیرون زدگی دیسک در ام ار ای دارد.لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله (اگر دارید) و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 12. وقت بخیر اقای دکتر مامانم چندین سال هس که پا درد شدید داره طوری که زانوهاش خشک شدن نمیتونه تا کنه اخه اضافه وزن هم داره همه فکر میکردن بخاطر اضافه وزنه ولی حالا رفته ام ار ای میگن تنگی نخاع شدید داری دکتر میگن باید عمل بشه تو پاش هم پلاتین بزارن.به نظر شما عمل بشه؟اگه عمل کنه زانوهاش هم خوب میشه؟

  • دکتر علی نقره کار ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ در ۰۱:۱۰ پاسخ

   با سلام
   جواب سوال شما بستگی به علایمشان و شدت بیرون زدگی دیسک در ام ار ای دارد.لطفا از کلیشه ام آر آیشان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله (اگر دارید) و مختصری از شرح حالشان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکشان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.

   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 13. سلام اقای دکتر
  علیرضا از تبریز ۲۹ ساله مجرد هستم..
  ورزش کردم بدنسازی به مدت کم
  بعد رزمی و فقط پاباز که وسط کمرم درد گرفت ..
  دهم سال ۹۵
  الان ۴ ماهه کف پای راستم انکار چسب زخم زدن یکی میکشه و گز گز میکنه
  کل دکتر تبریز رفتم میگن دیسک نداری خفیفه..
  اقای دکتر من به جایی رسیدم میخام برم چین یا المان
  ایا چاره ای دارم مثل روز اول بشم؟

  • دکتر علی نقره کار ۲۸ آذر ۱۳۹۶ در ۱۶:۳۹ پاسخ

   با سلام
   لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 14. سلام اقای دکتر مهدی۴۸ساله از زنجان هستم قبلا درد شدی تو کمرم داشتم اما با فیزیوتراپی خوب شد اما بعد سه ما درد شدی رو باسن وساق پا دارم لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر علی نقره کار ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ در ۰۱:۱۱ پاسخ

   با سلام
   لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 15. سلام خدمت آقای دکتر من ۳۷ دارم مهر شهریور ۹۶ کنار زانو درد احساس کردم به طوریکه با تغییر وضعیت زانوهام دردم کم نمیشد تا یک روز صبح برای صاف کردن روتختی کمی خم شدم و درد شدیدی در ناحیه پشت کمر احساس کردم که خیلی وحشتناک بود و پای چپم فلج شد به طوری با عصا میرفتم .ام ار ای گرفتم گفتن پارگیه دیسکه باید عمل شه وگرنه بی اختیاری میگیرم.مهر۹۵عمل کردم خواب رفتگیه پام به زیر زانو رسید و متوقف شد دوتا انگشتان کوچک پام خوابن پاشنه ی پامو بدون دمپایی زمین نمیتونم بذارم انگار زیر پاشنم یه توپ به اندازه پرتقاله و درد دارم خم نمیتونم بشم پشتم احساس کشش و درد داره انگار یکی منو میکشه .ودردم خوب نشده خیلی ناامیدم باید چیکار کنم تورو خداکمکم کنید دیگه به دکترها اعتماد ندارم .دکتر خودم هم رفتم میگه عملت خوب بوده و گزگز پات خوب نمیشه .وافعا باید چیکار کنم من موقع راه رافتن میلنگم زود خسته میشم مثل یه تکه گوشت افتادم توخونه تورو خداکمکم کنید ..مگه عمل نکردم که خوب شم پس چرانشدم

 16. سلام اقای دکتر خسته نباشید من اهواز هستم و خانمی۲۲ساله هستم که بخاطر انجام ورزشهای سنگین یکی از دیسکهای کمرم مقداری بیرون زده و یکی دیگه پارگی پیدا کرده یه سه ماه هم فیزیوتراپی رفتم ولی باز هم با کمی بی رعایتی دردم برمیگرده و الان یک سالو نیم هست متوجه شدم خاستم بدونم لیزر برای منم انجام میشه؟لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر علی نقره کار ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در ۲۲:۳۵ پاسخ

   با سلام
   جواب سوال شما بستگی به علایمتان و شدت بیرون زدگی دیسک در ام ار ای دارد.لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله (اگر دارید) و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.

   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

   با تشکر
   موفق باشید

 17. سلام آقای دکتر ببخشید پدر من تنگی کانال نخاع داره چند تا از مهره ها هم انحراف داره و سابقه دیسک هم داشته الان پاهاش به خصوص پای راستش کامل بی حس و نمیتونه راه بره. از بعد عمل خیلی میترسه. این عمل ممکنه هیچ تاثیری روی بیمار نداشته باشه؟ اصلا راهی جز عمل داره؟

  • دکتر علی نقره کار ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در ۲۱:۰۲ پاسخ

   با سلام اگر انقدر که میفرمایید شدید است و با فیزیئ تراپی بهتر نشده و پاها بی حس شدند. توصیه به عمل باز میشود.
   با تشکر

 18. سلام آقای دکتر . بر اثر لیز خوردن و با کمر به لبه پله خوردن درد شدیدی در ناحیه کمرم احساس میکنم و سکزش زیاد که در حالت نشستن و یا راه رفتن به لگنم میزنه که حالت گز گز بهم دست میده و از شدت سوزش از خودم بیخود میشم . ام آر آی انداختم ولی دکتری نیست که نشونم بده لطفا راهنمایی کنین

  • دکتر علی نقره کار ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در ۲۰:۲۹ پاسخ

   با سلام
   اگر همچنان مشکلتان حل نشد لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   با تشکر
   موفق باشید

 19. سلام عرض می کنم خدمت آقای دکتر نقره کار ،چند وقتی میشه فهمیدم دیسک تو ناحیه l4وl5دارم ،۸جلسه طب سوزنی هم رفتم ولی خوب نشدم می خواستم بدونم با لیزر درمانی خوب میشم.

  • با سلام
   جواب سوال شما بستگی به علایمتان و شدت بیرون زدگی دیسک در ام ار ای دارد.لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله (اگر دارید) و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.

   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

   با تشکر
   موفق باشید

 20. باسلام ناهید هستم با۵۲ سال سن ۶ سال است از درد کمر عاجز شدم ضمنا با تشخیص چندین پزشک همکار پس از دیدن عکسهای ام ارای نظر به عمل جراحی دادن نتیجه عکسهای چهار بعدی و ام ار ای دیسک ۴و۵ تنگی نخاعی ولغزندگی مهره در ناحیه کمر وعضلات ران پاهایم کم کم ضعیف وگرفتگی ساق پا ومور مور وبی حسی شصت پا دارم ضمنا من ده جلسه کاریوپراکتیک و طب سنتی تجربه کردم لطفا در خصوص بیماریم بدون جراحی با لیزر درمانی بر طرف خواهد شد چون میترسم بعد از عمل وگذاشتن پلاتین نه تنها دردم کاهش نیابد بلکه بدتر شوم چون مراقبت پس از عمل مستلزم مراقبت از من است که کسی را ندارم مراقبت نماید ممنونم مرا راهنمایی کنید چه باید بکنم واگر درمان شما بر این بیماری خاتمه میدهد به ادرس مطب وتعیین وقت نیاز دارم باتشکر

  • با سلام به دلیل جا به جایی مهره باید جراحی باز بشوید.
   با تشکر

   • سلام دکتر
    من ۲۸سال دارم و مدت چند سال بود که کمر درد داشتم
    تازگی متوجه شدم که ۳تا از دیسک هام بیرون زدگی داره
    و به سختی بلند میشم راه میرم و حتی میخوابم
    الان ۱۲ جلسه هست که کایروپراکتیک رفتم ولی بهتر نشدم
    میخواستم ببینم چیکار باید بکنم

    • با سلام
     اگر درد به پاهایتان انتشار ندارد در مان راحتتر است اما برای پاسخ دقیق باید ام ار ایتان را ببینم. لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
     ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
     همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

     با تشکر
     موفق باشید

 21. سلام جناب دکتر ،من ۷۰ سال سن دارم فتق مهره L4,L5 دارم وتنگی شدید کانال نخایی درد در ناحیه مهرهای فوق ومنتشر به دو طرف باسن میشود بحدی که ۵دقیه سرپا نمیتوانم بمانم اخرین ام ار ای که گرفتم وروی دیسکت ضبط شده است دکتر جراح ارتوپد دیدند گفتند به دلیل تنگی کانال نخایی باید عمل شوید ،ایا درمان تنگی کانال نخایی با لیزر انجام میشود ؟ ودر کدام بیمارستان عمل انجام میدهید .از لطف شما ممنون

 22. سلام
  من از کشور رمانی هستم و میخوام یک جوب به من بدهید باید عمل کنم یا نه من امرو ز رفتم RMN گرفتم دکتورگفت که باید عمل کنم
  من این جواب RMN را کجا بفرستم سیدی را دارم
  ممنون از لطف شما

 23. سلام آقای دکتر بنده از بهمن سال گذشته دیسک کمر گرفتم که شب تا صبح ازدرد شدید خواب نمی برد بعد از سه هفته استراحت ام آر ای جواب فتق وازدگی دیسک ۴و ۵بود.بعد از آون مدتی به کارها معمول قبل نشستن سر کلاس برگشتم درد بعد از اون شدید دوباره ۱ماه استراحت و فیزیوتراپی فرق چندانی نکردم وبا تمرینات فیزیوتراپی بدتر شدم مثل بی حسی ودرد پا …به توصیه شخصی یک جلسه ماساژ رفتم در حین ماساژ و مهر های وسط بالای کمر تقریبا حدود سینه در پشت کمر احساس سوزش شدید کردم و الآن مشکل درد در قفسه سینه هم دارم به پهلو اصلا نمی توانم بخوابم ونمی توانم بشینم. ..موقع راه رفتن چند قدم پاها کاملا بی حس میشه سن ۴۰سال هست

  • دکتر علی نقره کار ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۰ پاسخ

   با سلام لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید. ایمیل: drnoghrekar@gmail.com با تشکر موفق باشید

 24. با عرض سلام .من مدت ۶سال دیسک کمر که مهرهای ۴.۵درگیر هسنتد و دکتر شهرستان عمل لیزر پیشنهاد دادند .درد شدید کف پا و انگشتان پا دارم به صورتی که نه میتونم راه برم به صورت طولانی نه میتونم روی پا جایی وایستم .۲۸سال سن دارم .ایا میتونم با عمل لیزر مثل گذشته حداقل بتونم کارهای سبک انجام بدم

  • دکتر علی نقره کار ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۰۷:۵۸ پاسخ

   با سلام اگر دیسک شما مناسب برای عمل لیزر باشد بله مثل گذشته میتوانید به کارهایتان باز گردید. در مواردی اگر دیسک مناسب برای عمل لیزر نباشد ممکن است بهبودی کامل نباشد

 25. سلام دکتر وقت بخیر
  شهربانو هستم .۳۶ سالمه .سال ۹۰ بر اثر زمین خوردگی دیسکم ۳و۴/و ۴و۵ دچار بیرون زدگی شد . ۶ سال با ورزشهای مخصوص کمر و تقویت عضلات زندگی کردم و مشکل خاصی نداشتم . الان حدود یک هفته هست دچار درد کمر شدم . ام آر آی جدیدم همون بیرون زدگی دیسک سه چهار و چهار پنج رو نشون میده با التهاب بیشتر در سه چهار . آمپولهای ضد التهاب و مسکن استفاده کردم و استراحت هم نمودم اما خوب نشده و حتی درد بصورت افقی در کمرم پخش میشود و یکبار کمرم خالی کرد و زمین خوردم و نتوانستم بلند شوم.گاهی پایین کمرم داغ میکند کمپرس یخ میگذارم . دردم فقط در ناحیه کمر بصورت افقی است که نمیتوانم راحت بنشینم و بلند شوم. لطفا راهنمایی بفرمایید . آیا با لیزر قابل درمان است .

  • دکتر علی نقره کار ۲ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۴ پاسخ

   با سلام باید ام اریتان را ببینم و معاینه شوید.فعلا لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس با کیفیت بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید. ایمیل: drnoghrekar@gmail.com با تشکر موفق باشید

 26. با سلام و وقت بخیر
  من ۳۸سالمه از دی ماه ۱۳۹۶ ناگهان دچار کمر درد شدید شدم بطوری که سه روز قادر به حرکت نبودم در بهمن MRI دادم تنگی کانال شدید در مهره ۴ و ۵ تشخیص داده شد . بعد از دو ماه گز گز شدید و درد شدید در پشت ران و ساق پای راست شروع شد. پزشک جدید؛ حدود یک ماه و نیم پرگابالین خوردم که خیلی بهتر شده بود . بعد ۶ جلسه فیزیوتراپی رفتم و پرگابالین قطع کردم. قبل از اولین جلسه فیزیو درد در ناحیه لگن و جلوی ساق پا شروع شد بطوریکه که صبح ها نمی تونم درست راه برم . ولی گزگز و مور مور درد قسمت پشت ران و ساق پا از بین رفته. لطفا راهنمایی کنید. باید عمل کنم . ؟ ممنون

  • دکتر علی نقره کار ۴ تیر ۱۳۹۷ در ۰۸:۱۳ پاسخ

   با سلام بستگی به شدت بیرون زدگی دیسکتان در ام ار ایتان دارد.لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس با کیفیت بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید. ایمیل: drnoghrekar@gmail.com با تشکر موفق باشید

 27. سلام آقای دکتر
  احتراما

  اگر دیسک پاره شده باشد، امکان بهبود بر اثر استراحت وجود دارد؟
  بنده ۳۱ سال دارم و دیسک بین مهره های L4 و L5 بنده پاره شده است و درد شدیدی حدود ۴ هفته پیش در ران و انگشت های پای چپم داشتم. الان با ۴ هفته استراحت بهتر شده ام و گز گز در ۳ انگشت پای چپم وجود دارد.
  همچنین همل با لیزر، چه عوارض جانبی می تواند داشته باشد.

  با سپاس از زحمات شما

 28. سلام آقای دکتر
  تازه متوجه شدیم مادرم دچار بیماری تنگی کانال نخاعی هست ام ار ای تست عصب هم گرفتیم مادرم از جراحی میترسه لطفا درمان غیر جراحی را راهنمایی نمایید. در صورت امکان وقت حضوری زودتر در مطب چگونه بگیرم مادر را از شهرستان آورده ام.
  ممنون ازلطف شما.

  • دکتر علی نقره کار ۱۵ تیر ۱۳۹۷ در ۰۰:۴۱ پاسخ

   با سلام با منشی هماهنگ کنید روزهای غیر تعطیل ساعت سه به بعد. ارادت
   ۰۹۱۰۷۲۷۲۷۲۰

 29. سلام اقای دکتر من خانم ٢٧ساله هستم هشت سال دیسک کمر دارم چندین بار ام ار ای و متخصص های مختلف رفتم فقط دارو تجویز میکنن ولی مدتی که بعد از زایمان دردهای طاقت فرسا رو تحمل دارم میکنم پیشنهادتون چی هست؟؟؟

  • دکتر علی نقره کار ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ در ۰۸:۰۹ پاسخ

   با سلام پیشنهاد من مراجعه کنید با تمام مدارکتان باید معاینه شوید و در مرحله اول بعد از تشخیص ( احتمالا ساییدگی مهره دارید) با دارو و رعایت مواردی انشالله بهتر میشوید ولی اگر باز هم بهتر نشدید بلوک باید بلوک عصب انجام دهید.موفق باشید

 30. سلام جناب دکتر.پسری هستم ۲۳ ساله با تشخیص پزشک از ام ار ای بنده گفتن که دیسک دارم.بعضی وقتا حس میکنم پای راستم کلا میخواد از کار بیفته و فلج شه.سنگین میشه پام.فیزیوتراپی هم اثری نداشت ورزشهایی هم که دادند تاثیری نداشت.راه حل من چیه؟

  • دکتر علی نقره کار ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۹:۲۲ پاسخ

   باید ام اریتان را ببینم راه حل با توجه به شدت بیرون زدگی دیسک در ام ار ای متفاوت است ام ار ایتون را همراه با شرح حال ایمیل کنید.موفق باشید

 31. سلام آقای دکتر…دختری هستم ۳۴ ساله که چهارماهیه به کمردرد دچار شدم بیشتر از پنج دقیقه نمیتونم راه برم درد در سمت راست کمرم هست و هروقته که راه برم هم کمر و هم پشت زانو و هم ساق پام دچار درد بسیار شدیدی میشه..ام ار آی گرفتم گفتن که مهره چهار و پنج مشکل داره و دچار برآمدگی شده..تا کنون پیش چهار پزشک متخصص مراجعه کردم که یکیشون نظرش این بود که دیسک من سالمه و نیازی به عمل ندارم و خودش خوب میشه در صورتی که من هنوز درد دارم..حتی بعضیاشون فیزیوتراپی و استخر هم پیشنهاد دادن رفتم ولی تاثیری نداشت..پزشک اخری هم نطرشون عمل بود که من گفتم نه عمل نمیخوام و ایشون گفتن پس به مدت بیست روز بصورت استراحت مطلق بخواب و بعد بیا که اونم پنجاه پنجاهه..توروخدا آقای دکتر راهنمایی کنید کلافه شدم من مجردم و اصلا دلم نمیخواد که عمل کنم

  • دکتر علی نقره کار ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۸:۴۸ پاسخ

   با سلام باید معاینه شده و ام اریتون رو ببینم تا دلیل درد مشخص شود .گاهی دردهای مفاصل بین مهره ای یا فاست میتوانند منشا این درد شوند که در اکثر موارد در عکس نمیتوان انرا تشخیص داد و تشخیص تا حدود زیادی با معاینه صورت میپذیرد. موفق باشید

 32. سلام و عرض ادب
  حدود ۱۳ سال پیش در اثر کار سنگین دیسک خفیفی گرفتم . به پیشنهاد پزشک کارم را عوض کردم و مراعات میکردم . و در طول هر سال دو سه بار کمرددرد می‌گرفتم اما خیلی شدید نبود و اصلا درد به پام نمی‌زد و با استراحت و استخر دردم بعد از چند روز خوب میشد اما حدود دو ماه پیش درد شدیدی در ناحیه باسن و پای چپم تا زانو حس کردم به طوری که دیگه نمی‌تونستم بشینم یا راه برم . به جراح مغز و اعصاب در شهرمون مراجعه کردم . ام از ای اورژانسی گرفتند و تشخیص دادن جراحی بشم و بلافاصله L3L4 را جراحی کردن . مورخه ۲۲/۳ عمل شدم از فردای روز عمل به مدت چهل روز دیگه هیچ دردی نداشتم . اما دکتر فیزیوتراپ یکسری حرکات داد که در استخر انجام دادم و از مورخه ۱/۵/۹۷دوباره درد لگن و پام شروع شده و تا الان درد میکشم و بیشتر از چند دقیقه نمیتونم بشینم یا راه برم و پام تا زانو درد دارم و روی پوست ساق پام احساس سوزش دارم . پیش چند تا متخصص تو شهر خودمون و قم رفتم .مجددا ام از ای با و بدون تزریق گرفتم . دکتر جراح خودم میگه چسبندگی به وجود اومده و با استخر خوب میشی . اما یه متخصص دیگه گفتن بایستی پلاتین بذاری . و نظرات متفاوتی میدن لطفاً راهنماییم کنید . نوار عصب هم گرفتم . دکترم گفت فشار عصبت زیاد نیست و با فیزیوتراپی مجدد خوب میشی.

  • دکتر علی نقره کار ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۸:۵۶ پاسخ

   با سلام باید معاینه شوید به نظر من هم چسبندگی است اما باید مدارکتان را ببینم و معاینه شوید تا دقیقتر خدمتتان عرض کنم. سلامت باشید

 33. سلام اقای دکتر ٢ ماه پیش تو قسمت کمر و پای چپم احساس درد کردم رفتم دکتر بعد از دیدن عکس ام أر اَی تشخیص پارگی دیسک بین مهره ۵ دادن و دارو دادن و معرفی به فیزیوتراپ و لی هیچ جوابی نداده که هیچ درد به کف پا هم رسیده ممنون میشم نظرتون رو بدین

  • دکتر علی نقره کار ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۹:۰۷ پاسخ

   با سلام روش درمان بر اساس شدت بیرونزدگی یا شدت پارگی دیسک وعلایمتان متغییر است. باید ام اریتان دیده شود و ترجیحا معاینه شوید تا جواب دقیتر بدهم . میتوانید ان اریتان را برایم به همراه شرح حال برایم ایمیل کنید. موفق باشید

 34. سلام
  پدر بنده ۷۴ سال سن دارد. حدود یک ماه پیش به خاطر تصادف و ضربه به سر بستری شد که با انجام اسکن و ام آر آی متوجه آرتروز و تنگی کانال نخاع گردن شدیم . تا به حال با چند دکتر جراح و فیزیک درمانی مشورت کرده ایم. نوعا جراحان، جراحی رو پیشنهاد داده اند البته با ریسک بالا. اما یک متخصص طب مکمل به نام دکتر شقاقی به جهت سن پدرم، شدیدا جراحی رو منع کردند و درمان کاریوپراتیک، سوزن درمانی و هومیوپاتی رو پیشنهاد دادن البته به امید بهبود ۵۰% مشکل.
  بیمار در حال حاضر هیچگونه درد خاصی ندارد اما دچار ضعف عضلانی است و مقدار جرئی بی حالی در دستها احساس می کند. لازم به ذکر است، دکتر این مشکل رو برای ۱۰ تا ۱۵ سال پیش می دانند.
  مستدعی است ما رو در مورد اقدام به عمل یا تاخیر یا انصراف از عمل راهنمایی بفرمایید
  ضمنا آیا عمل لیزر بدون بی هوشی برای این مورد یعنی تنگی کلی کانال نخاع گردنی کاربرد دارد؟

  • دکتر علی نقره کار ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ در ۲۰:۵۱ پاسخ

   با سلام برای تنگی کانال شدید که نتشی از دیسک نباشد لیزر کاربردی ندارد. اگر اقداماتی که فرمودید فایده نداشتند تزریق اپیدورال گردنی را توصیه میکنم که نیاز به بیهوشی ندارد. موفق باشید

 35. سلام خسته نباشید
  من ۲۳ سالمه و حدود دو ماه پیش ب علت کمر درد شدید ب دکتر مراجعه کردم ..برام ام ار ای نوشتن بعد از جواب ام ار ای گفتن مهره ۳،۴ دچار پارگی دیسک شده و باید اورژانسی عمل کنم ..قبل عمل پای راستم بی حس شده بود و درد شدیدی احساس میکردم بعد عمل حدود ۲۰ روز خوب بودم بعد ۲۰ روز دردم برگشت اینبار طرف چپ هم اضافه شده بود هم درد هم بی حسی و درد پا الان دو ماه از عملم میگذره ولی من روز ب روز بدتر میشم بی حسی و گز گز پاهام خیلی بیشتر شده و تو انگشتای پام و کف پام درد زیادی حس میکنم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 36. سلام آقای دکتر
  من ۵۱سال سن و ۸۷کیلو وزن با m.i. rمشخص شد دیسک ۴و۵ من دچار پارگی شد و درد در هردو پا

  • دکتر علی نقره کار ۱۱ آبان ۱۳۹۷ در ۲۲:۱۶ پاسخ

   با سلام درمان بر اساس شدت پارگی دیسک در ام ار ای و علایم بالینی و معتینه میباشد . معمولا اگر پارگی شدید و علایم شدیدی دارید عمل باز توصیه میشود و گرنه شاید روش جایگزین دیگری هم باشد که بعد از دیدن ام ار ای ومعاینه مشخص میشود. موفق و سلامت باشید

 37. سلام اقای دکتر پارسال برای اولین بار فتق دیسک داشتم که پس از یک هفته استراحت خوب شد ولی نزدیک دو ماه هست دوباره کمر درد و گرفتگی در ران و ساق پا دارم ده جلسه فیزیوتراپی و ۵ جلسه لیزر پرتوان رفتم ولی فرقی نکرد ممنون میشم راهنمایی کنید (مهره ۴و۵ )

  • دکتر علی نقره کار ۱۱ آبان ۱۳۹۷ در ۲۲:۱۷ پاسخ

   با سلام اگر با این روشها بهتر نشدید و دیسکتان پاره نشده جراحی بسته دیسک با کمک لیزر را پیشنهاد میکنم. موفق باشید

 38. سلام.۳۵ سال دارم و دچار فتق دیسک در بین مهره ی ۴ و ۵ شدم.در ناحیه ی کمر و پاها مخصوصا پای راست درد دارم.در مشهد پیش چند تا دکتر رفتم که بیشتر به عمل اعتقاد داشتن.اگر ممکنه راهنمایی کنین که با لیزر میتونم درمان بشم یا خیر.ممنون

  • دکتر علی نقره کار ۲۶ آبان ۱۳۹۷ در ۱۴:۱۹ پاسخ

   با سلام
   جواب سوال شما بستگی به علایمشان و شدت بیرون زدگی دیسک در ام ار ای دارد.لطفا از کلیشه ام آر آیشان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله (اگر دارید) و مختصری از شرح حالشان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکشان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.

   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

   با تشکر
   موفق باشید

 39. سلام آقای دکتر. مادر من بیشتر از یک سال هست که کمرش رو نمیتونه راست نگه داره مدام خم میشه کمرش و میگه نمیتونم راست نگهش دارم موقع راه رفتن. درد زیادی هم داره هم توی کمر هم پاهاش. دستگاه گوارشش هم عادی نیست بطوری که مدام حس میکنه باید بره دستشویی و یبوست هم اذیتش میکنه.این درحالیه که قبلا هم دوبار دیسک کمر عمل کرده و یکبار دیسک گردن. ایا مشکل ایشون ممکنه تنگی کانال نخاعی باشه؟ آیا درمان غیر جراحی داره؟

  • دکتر علی نقره کار ۴ آذر ۱۳۹۷ در ۱۸:۳۷ پاسخ

   با سلام بله تنگی کانال دارند برای انتخاب بهترین روش درمان باید معاینه شده و ام اریشون رو ببینم. موفق باشید

 40. سلام آقای دکتر من پارگی دیسک کمر دارم دکتر گفت ب نخاع آسیب زده پای راستم بی حس شده درد زیادی داره دکتر گفت اگه عمل نکنم فلج میشم اگه عمل کنم عملم موفقیت آمیز میشه عمل لیزری میشه یا باید باز باشه

  • دکتر علی نقره کار ۱۸ آذر ۱۳۹۷ در ۲۳:۱۲ پاسخ

   با سلام
   لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان یکجا ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

   با تشکر
   موفق باشید

 41. سلام جناب دکتر.من خانوم ۲۹ ساله هستم که مدتی هست درد در ناحیه پا ولگن دارم.با انجام ام ار ای معلوم شد که دیسک مهره ۴ و۵ کمرم بیرون زدگی کهنه داره اما یکی از دیسکها بیرون زدگی جدی و پاره گی هم داره.تشخیص دکترها عمل باز هست و یک دکتر هم میگه اول ازون تزریق کنم و در صورت عدم بهبودی عمل کنم.من واقعا نمیدونم الان باید چی کار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • دکتر علی نقره کار ۲۹ دی ۱۳۹۷ در ۱۳:۵۴ پاسخ

   با سلام
   جواب سوال شما بستگی به علایمتان و شدت بیرون زدگی دیسک در ام ار ای دارد.لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله (اگر دارید) و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.

   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com

   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

   با تشکر
   موفق باشید

 42. سلامم آقای دکتر تو عکس MRI من مشاهده شده دیسک ۳،۴ بیرون زندگی داره و تو عکس قسمتی از کانال کاملا تاریک شده و چند وقته روی پنجه پای راستم نمیتونم بایستم پای راستن میلنگه کانال نخاعی مادرزادی تنگ هست .آیا نیاز به جراحی دارم

 43. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  خانمی هستم ۳۱ ساله که در سن ۲۸ سالگی فتق دیسک عمل کردم اما بعد از گذشت چندسال هنوز هم کمردرد دارم . ام آر آی جدید گرفتم اما پزشکی که منو عمل کرده بود گفت مشکلی نداره.
  میخواستم برای بارداری اقدام کنم اماخیلی میترسم. میخواستم راهنمایی بفرمائید چطور پیگیری کنم ببینم عمل دیسک کمرم مشکلی برای بارداریم پیش نمیاره و اینکه چیکار کنم درد کمرم بهتر بشه.
  ممنونم

 44. سلام آقای دکتر من خانمی ۵۰ ساله هستم ۱۲ سال است به بیماری اسکلودرمی مبتلا شدم و قبل از این بیماری دیسک کمر داشتم ولی قابل تحمل بود الان تقریبا یک سالی میشه که نمیتونم اصلا زیاد راه برم و بنشینم درد کمر دارم و پاهام و دستام خواب رفتگی پیدا کرده از زندگی افتادم اگر ممکنه راهنماییم کنید ممنون

  • دکتر علی نقره کار ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۲۳:۴۸ پاسخ

   با سلام
   برای مشخص شدن بهترین درمان لطفا از کلیشه ام آر آیتان(کمر و گردن) در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
   تلفن مطب: ۸۸ ۶۷۰۰ ۸۸ – ۷۷ ۶۷۰۰ ۸۸
   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰
   با تشکر
   موفق باشید

 45. با سلام من خانم ٣٢ ساله هستم چند ساله از کمردرد رنج میبرمسال پیش خیلی درد داشتم رفتم دکتر گفتن با ید عمل بشی وگر نه فلج میشی ازم ١٧ میلیون برا عملم پول خواستن منم نداشتم عمل نکردم و از طریق طب سنتی پیش رفتم تا جایی که هر چقدر راه برم و کار کنم درد کمتری دارم خیلی خیلی فرق کرده طوری بودم که حتی چند قدمم نمیتونستم راه برم ولی الان فرق کردم و تنها مشکلی که الان دارم نوک انگشتانم کارایی نداره و تو پاشنه پا راه میرم تو رو به قران کمکم کنید توان مالی ندارم از طریق لیزر درمان میشم من تبریز هستم اگه امکانش هست کمکم کنید

  • با سلام
   برای مشخص شدن بهترین درمان لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
   تلفن مطب: ۸۸ ۶۷۰۰ ۸۸ – ۷۷ ۶۷۰۰ ۸۸
   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰
   با تشکر
   موفق باشید

 46. خسته نباشید،خانمی ۵۰ساله هستم،۸سال پیش دیسک معمولی را عمل کرده ام ،اما از شدت درد کمر رنج میبرم ،با توجه ب تشخیص پزشکان در اصفهان تنگ نخاع و بیرون زدگی مهره ۴و ۵
  تعین شد،و بسیار بد زخم هستم ،لطفا من را راهنمایی کنید

  • با سلام
   برای مشخص شدن بهترین درمان لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
   تلفن مطب: ۸۸ ۶۷۰۰ ۸۸ – ۷۷ ۶۷۰۰ ۸۸
   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰
   با تشکر
   موفق باشید

 47. سلام جناب آقای دکتر نقره کار
  من مهره ای ۴ و ۵ رو مشکل داشتم پیش آقای دکتر بوذری اصفهان رفتم و گفتند دیسک داری و مهره های ۴ و ۵ مشکل داره بعد یه سری دارو دادند خوب شدم پس از یه مدتی متاسفانه بی احتیاطی کردم و وسیله سنگین جابجا کردم دوباره همونطوری شدم چندین جلسه فیزیوتراپی رفتم خوب نشدم و الان درد تو ناحیه ران پای چپ و زانوی راستم و قسمت انتهایی کمرم افتاده با توجه به محل سکونت که اصفهان هست شما کدوم دکتر رو پیشنهاد میکنید برم پیشش تو رو خدا کمکم کنید درد جونم رو به لبم رسونده
  تلفن تماس ۰۹۱۳۱۶۸۰۱۶۹

 48. باسلام خدمت شما
  پدر بنده ۷۵ سال سن دارن و با توجه به شواهد و نظرات پزشکان تنگی کانال نخاعی دارن و لغزندگی مهره .تو راه رفتن مشکل دارن و زود خسته میشن.
  کلینیک دردماهان بردیمشون ولی تاثیر چندانی نداشت.ممکنه لطفا راهنمایی بفرمایید.یک دنیا ممنون

  • دکتر علی نقره کار ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ در ۰۷:۱۷ پاسخ

   با سلام آیا درد کلیلیک ماهان تزریق انجام شد؟ اگر تزریق انجام شد و بهتر نشدند باید عمل باز انجام شود، البته من ام ار ای ایشان را ندیدم.

 49. سلام آقای دکتر٬ ۴۴سال دارم به دکتر مراجعه کردم٬ تشخیص دادن که دیسک خفیفه٬ ولی مدتی درد از کمر به داخل پا زیاد شده و قدرت بلند شدن کم شده ودرد وسط هر دو کتف هم از نخاع هم از ماهیچه دارم٬ تازگی درد قفسه سینه م هم بهش اضافه شده٬ لطفا راهنمایی کنید٬ سپاس گزارم

  • دکتر علی نقره کار ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۱ پاسخ

   با سلام اگر در ام ار ای دیسک خیفیه ولی درد در پا انتشار دارد باید معاینه شوید شاید علت چیزی غیر از دیسک باشد. درد بین دوکتف مربوط به دیسک کمر نمیباشد باید جداگانه بررسی شود.موفق باشید

 50. سلام آقای دکتر ضمن خسته نباشید خدمت شما من از دوران نوجوانی دچار انحراف ستون فقرات شدم و میزان انحراف هم کم هستش که اون موقع دکترها گفتن که نیاز به عمل ندارم و مشکلی برام ایجاد نخواهد کرد و الان ۳۲ سالمه و در عرض دو سال هست که توس ساق پاهام احساس درد و گرفتگی و بی قراری دارم و هر دکتری رفتم مشکلی نداشتم نوار عصب و عضله هم گرفتم سالم بود و ام ار ای مغزی ….که همه خدا رو شکر سالم بودن ولی خوب نشدم و مدتیه یه بی حسی عجیبی به کل بدنم میزنه و میره و حال خوبی بهم دست نمیده و افسرده شدم و کلافه م چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

  • دکتر علی نقره کار ۱۱ تیر ۱۳۹۸ در ۰۸:۴۵ پاسخ

   اگر معاینات و ازمایشات نرمال است احتمالا مشکل از استرس و مسایل روحی میباشد باید روی اون قضیه کار بفرمایید

 51. باسلام و احترام
  آقای دکتر من خانمی ۳۶ ساله هستم و در ناحیه کمر دچار گودی کمر شدیدی هستم به طوری که به شکل چاله مانند دیده میشه. البته کیفوز هم داشتم که حدود ۱۰ سال پیش فیزیوتراپی انجام دادم. کیفوز کمرم کمی بهتر شد ولی روی گودی کمر اصلا اثری نداشت. به طور مادرزادی تورسیون اسکلیوز خفیف نیز دارم. حدود ۱۰ سال پیش خدمت آقای دکتر منتظم رفتم و ایشان به من گفتند باید عمل جراحی انجام بدم ولی به پیشنهاد دکتر اعتمادیفر فیزیوتراپی انجام دادم. از آن سال تا کنون هیچ اقدامی نکردم ولی الان در قسمت گودی درد دارم به طوری که شب ها نمی توانم بخوابم. البته سال های قبل هم درد داشتم ولی تحمل می کردم. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید تا در صورت نیاز به خدمت شما برسم. با سپاس فراوان

  • دکتر علی نقره کار ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ در ۰۸:۴۶ پاسخ

   با سلام به دلیل گودی احتمالا مقداری ساییدگی بین مهره ای و التهاب پیدا کردبد که با معاینه تقریبا تشخیص مسجل میشود ، شاید نیاز به ام ار ای هم باشد. موفق باشید

 52. عرض ادب و احترام
  من ۳۲ سالمه.چند سالی هست که دیسک ۴-۵ چپ دارم.اخیرا بیشتر شده،پارگی دیسک دارم،پیشنهاد لیزر دادن.از نظر شما مفید هست؟ عوارض و عواقب داره؟ مورد تایید هست یا نه؟
  ممنونم از حضورتون

  • دکتر علی نقره کار ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ در ۰۸:۴۸ پاسخ

   با سلام دیسک پاره شده دیسک مناسبی برای لیزر نیست اما برای جواب دقیق تر باید ام اریتان را هم ببینم

 53. سلام اقای دکتر ببخشید من مامانم دچار دیسک ها متعددو تنگی کانال نخاعی هستن ابا حتما باید عمل بشن ؟ ام ار ای هم انجام دادن وقتی کار میکنن خیلی درد کمر میگیرن اگه هیچ فعالیتی انجام ندن ولی خوب هستن

  • دکتر علی نقره کار ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ در ۲۲:۰۴ پاسخ

   با سلام
   لطفا از کلیشه ام آر آیشان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالشان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
   تلفن مطب: ۳ ۵۸ ۵۶ ۸۸۸ ساعت پنج بعد ازظهر به بعد تماس بگیرید
   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

   با تشکر
   موفق باشید

 54. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ۲۲ سالمه و تازه عمل سزارین انجام دادم
  طی حاملگی یک ماه آخر بخاطر درد شدید در ستون فقراتم استراحت مطلق بودم به طوری که وقتی دراز میکشیدم باید ۲ نفر بلندم میکرد یک بشقابم نمیتونستم از زمین بردارم
  بعد سزارین هم علاوه بر درد ستون فقراتم درد شانه ها هم اضافه شده
  حتی بچه امم نمیتونم بغل بگیرم بخاطر درد وحشتناک پشتم
  قبل بارداری هم گودی کمر و افتادگی شانه داشتم

  • دکتر علی نقره کار ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ در ۲۱:۳۷ پاسخ

   با سلام
   باید ام ار ای بگیرید و برای مشخص شدن بهترین درمان لطفا از کلیشه ام آر آیتان در پشت نور پنجره عکس بگیرید و به همراه نوار عصب و عضله و مختصری از شرح حالتان ایمیل کنید. یا به صورت حضوری با تمام مدارکتان جهت بررسی بیشتر و معاینه مراجعه کنید.
   ایمیل: drnoghrekar@gmail.com
   تلفن مطب: ۳ ۵۸ ۵۶ ۸۸۸ ساعت پنج بعد ازظهر به بعد تماس بگیرید
   همراه مطب:۰ ۷۲ ۷۲ ۷۲ ۰۹۱۰

   با تشکر
   موفق باشید

 55. سلام و عرض ادب آقای دکتر
  من ۳۲ سالمه و الان به مدت ۶ ماه است که دچار بیرون زدگی و پارگی دیسک شدم
  درمان هایی که تا الان امتحان کردم،۶ جلسه لیزر تراپی،مگنت تراپی و الکتروتراپی بوده،به همراه منوال تراپی تحت نظر فیزیوتراپ و اخیرا هم راه رفتن در استخر را امتحان می کنم.
  مشکلی که خیلی من و اذیت میکنه گزگز و درد پای راستم و عدم توانایی خوابیدن به پشت است.وقتی به پشت میخوابم گزگز پاهام بیشتر میشه
  به جراح مغز و اعصاب که مراجعه میکنم سریعا عمل باز را تجویز میکنند ولی متخصص درد هم پیشنهاد جراحی با لیزر را پیشنهاد کرده است.
  میخواستم منو راهنمایی کنید.
  چه درمانی شما به من پیشنهاد میکنید؟
  من ساکن اصفهان هستم.آیا لازم است که حضوری مزاحم شما شوم؟
  من تصویر MRI و توضیحات را به ایمیل شما هم اسال کردم.خواهش میکنم راهنماییم کنید.

 56. Thanks for finally writing about >دیسک کمر، جراحی دیسک کمر با
  کمک لیزر + فیلم | دکتر علی نقره کار – فلوشیپ فوق تخصص درد <Loved it!


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *